Γραφείο Αντιπεριφερειάρχη Λιβαδειά 8-02-2023
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Το τρίτο κύμα του καιρικού φαινομένου «ΜΠΑΡΜΠΑΡΑ» συνεχίζει να ταλαιπωρεί το Νομό Βοιωτίας .
Ξεκίνησε σύμφωνα με τις προβλέψεις, αργά τη νύχτα και κράτησε μέχρι τις μεσημβρινές ώρες. Το φαινόμενο ήταν καθολικό για όλο το Νομό.
Για το λόγο αυτό εκδόθηκε Απόφαση Αντιπεριφερειάρχη για αναστολή λειτουργίας όλων των σχολικών μονάδων Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης των Δήμων: Θηβαίων, Αλιάρτου – Θεσπιέων, Ορχομενού και Τανάγρας για την Πέμπτη 9 Φεβρουαρίου και την Παρασκευή 10 Φεβρουαρίου 2023, κατόπιν εισηγήσεων των οικείων Δημάρχων.
Εκδόθηκε επίσης Απόφαση Αντιπεριφερειάρχη για αναστολή λειτουργίας όλων των σχολικών μονάδων Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης της Δημοτικής Κοινότητας Κυριακίου, του Δήμου Λεβαδέων κατόπιν εισήγησης του Δημάρχου.
Παρακαλούμε για άλλη μια φορά τους πολίτες να είναι προσεκτικοί, να μην κάνουν άσκοπες μετακινήσεις , να έχουν μαζί τους αντιολισθητικές αλυσίδες και να μας διευκολύνουν στη μάχη που δίνουμε αυτές τις δύσκολες ώρες.
Ευχαριστώ και καλή δύναμη σε όλους», δήλωσε η Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Βοιωτίας, Φανή Παπαθωμά.
Δείτε εδώ