Το σχολείο μας, την Πέμπτη 10/2/2022, συμμετείχε στην εβδομάδα εκδηλώσεων για τον εορτασμό της Ημέρας Ασφαλούς Διαδικτύου που ήταν στις 8/2/2022. Η υπεύθυνη του Κέντρου Ασφαλούς Διαδικτύου, saferinternet4kids, κ. Αικατερίνη Μπουλνακάκη ήταν μαζί μας μέσω τηλεδιάσκεψης, μετά από πρόσκληση δική μας. Μίλησε με τους μαθητές της Γ’, Δ’, Ε’ και Στ’ τάξης τους σχολείου μας, συζήτησε με τα παιδιά, απηύθυνε επίκαιρα ερωτήματα σχετικά με την υπερβολική χρήση των ψηφιακών συσκευών, τα προσωπικά δεδομένα και τους κωδικούς, τις συνομιλίες, τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, τη σωστή συμπεριφορά στο διαδίκτυο και πολλά άλλα . Χαρήκαμε πολύ με τη συμμετοχή των μαθητών στη συζήτηση και ανανεώσαμε το ραντεβού μας για την επόμενη χρονιά και το εορτασμό.