Την Τρίτη 28 Μαρτίου το πρωί παρακολουθήσαμε την ημερίδα διάχυσης καλών πρακτικών και αποτελεσμάτων του έργου Time Travel που πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του Διοικητηρίου Λιβαδειάς. Οι μαθητές και εκπαιδευτικοί του 9ου Δημοτικού Σχολείου Λιβαδειάς, παρουσίασαν το έργο τους, την κινητικότητα που πραγματοποιήθηκε σε άλλες χώρες εταίρους του προγράμματος και μας ενθουσίασαν με τις εμπειρίες και τα συναισθήματά τους.  Στη συνέχεια, ο κ. Σακκάς Βασίλειος παρουσίασε τη διαπίστευση που έλαβε η ΔΔΕ Βοιωτίας και ξεκινάει ένα μεγάλο έργο επιμόρφωσης εκπαιδευτικών και μαθητών της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Βοιωτίας. Παρουσίασε το χρονοδιάγραμμα του προγράμματος, τα σχολεία που θα συμμετέχουν σε πρώτη φάση, τους στόχους και τον τρόπο συνεργασίας. Απάντησε στη συνέχεια σε ερωτήσεις και ακολούθησε διάλογος. Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σε αυτή την ημερίδα και ελπίζουμε κι εμείς σύντομα να γίνουμε μέλη μιας τέτοιας ομάδας και να συμμετέχουμε σε κάποιο πρόγραμμα Erasmus.

Παρουσίαση από το 9ο Δημοτικό σχολείο Λιβαδειάς

Παρουσίαση από το Γυμνάσιο Αλιάρτου

Παρουσίαση ευζήν και νέου προγράμματος- διαπίστευσης από τον κ. Σακκά

Οι εκπρόσωποι των 1ου και 2ου Δημοτικού Σχολείων Ορχομενού