Οι διευθυντές/τριες, οι εκπαιδευτικοί και οι σύλλογοι Γονέων και Κηδεμόνων του 1ου και 2ου Δημοτικού Σχολείου Ορχομενού, Δημοτικού Σχολείου Διονύσου και Πολυδύναμου Νηπιαγωγείου Ορχομενού, σας προσκαλούν στην επιμορφωτική ημερίδα με θέμα: «Γονείς και παιδιά με ασφάλεια στις ψηφιακές συσκευές και το διαδίκτυο» όπου θα παρουσιαστούν και θα συζητηθούν τα παρακάτω θέματα:

• Ηλικιακή κλίμακα παιχνιδιών και μέσων κοινωνικής δικτύωσης.
  • Εργαλεία και εφαρμογές γονικού ελέγχου σε ψηφιακές συσκευές.
  • Σωματική και ψυχική υγεία των παιδιών.
  • Υπερβολική ενασχόληση με τις ψηφιακές συσκευές και το διαδίκτυο- συμπτώματα και αντιμετώπιση.

Ομιλήτριες της ημερίδας είναι η κ. Γεωργιτζίκη Ναταλία, εκπαιδευτικός πληροφορικής των σχολείων και η κ. Γκάρα Γεωργαντζίνου Μαρία, παιδίατρος, την οποία και ευχαριστούμε πολύ για τη συμβολή της στην εκδήλωση.

Σας περιμένουμε όλους, την Τετάρτη 15 Φεβρουαρίου στην αίθουσα εκδηλώσεων του 2ου Δημοτικού Σχολείου Ορχομενού και ώρα 6:00 το απόγευμα.

Με εκτίμηση,

Οι διευθυντές/τριες  των σχολείων και τα Διοικητικά Συμβούλια των Συλλόγων Γονέων και Κηδεμόνων