Την Παρασκευή 12 Μαΐου πραγματοποιήθηκε δράση για την ασφαλή οδική κυκλοφορία. Όλοι οι μαθητές του σχολείου ενημερώθηκαν για το πώς μπορούν να κυκλοφορούν με ασφάλεια στους δρόμους, είτε ως ποδηλάτες είτε ως πεζοί αλλά και πώς να αναγνωρίζουν τα σήματα του Κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας, μέσα από βιωματικές δράσεις.
Στα πλαίσια του προγράμματος «Οδική ασφάλεια: κυκλοφορώ με ασφάλεια» που υλοποιεί η δασκάλα της Θεατρικής Αγωγής κα Ψιλοπούλου Χαρούλα με τους μαθητές και τις μαθήτριες της Δ΄ τάξης, διεξήχθη η δράση με τη σημαντική βοήθεια – ενημέρωση από τον κ. Λαντζιβίρη Κώστα εκπρόσωπο της ΜΟΤΟΛΕΣΧΗΣ Ορχομενού και του γυμναστή κυρίου Αργύρη Κάζα.
Γιατί η ασφάλεια των παιδιών είναι ζήτημα που μας αφορά ως εκπαιδευτικούς, ως γονείς και ως τοπική κοινωνία!!!
Θερμές ευχαριστίες σε όλους για τη συμβολή τους!