Την Τετάρτη 8 Ιουνίου οι μαθητές είχαν την χαρά να συμμετέχουν σε μια υπέροχη δράση, την KIDS’ ATHLETICS.

Η δράση πραγματοποιήθηκε στο κλειστό γήπεδο μπάσκετ “Ολυμπιονίκης Ασωπιχος” σε συνεργασία με τον Δήμο Ορχομενού, τον ΣΕΓΑΣ και τους Συλλόγους Γονέων & Κηδεμόνων 1ου & 2ου Δημοτικού Ορχομενού η αθλητική δράση KIDS’ ATHLETICS.
Στόχος της να φέρει τα παιδιά των ευαίσθητων ηλικιών των δημοτικών σχολείων κοντά στον κλασσικό αθλητισμό και να καλλιεργήσει την ενασχόληση τους με αυτόν.
Τα παιδιά χωρίστηκαν σε ισάριθμες & ισοδύναμες ομάδες, πέρασαν από όλες τις “στάσεις”, καταγράφηκαν οι επιδόσεις ανά ομάδα, στο τέλος όμως βγήκαν όλοι νικητές. Συντονιστής της δράσης, ο αρμόδιος τεχνικός σύμβουλος του ΣΕΓΑΣ, κ. Ντίνος Μπουλούκος. Χαρά και ελπίδα μας να επαναληφθούν ακόμη περισσότερες διοργανώσεις που θα γεμίζουν τα παιδιά μας με χαμόγελο.

Θα θέλαμε με την σειρά μας να ευχαριστήσουμε θερμά όλους όσους βοήθησαν αυτήν την δράση. Τον Δήμος Ορχομενού, τον κ. Μπουλούκο από τον ΣΕΓΑΣ, τους εκπαιδευτικούς, τις εθελόντριες μαμάδες αλλά και τον Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων 2ου Δημοτικού Σχολείου Ορχομενού για την πολύ καλή συνεργασία. Ευελπιστούμε περισσότερες μελλοντικές συνεργασίες. Γιατί όλοι μας λειτουργούμε με γνώμονα το καλύτερο για τα παιδιά όλων μας.

Εκ μέρους του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων